Puchar Prezesa Zarządu Okręgu PZW Sieradz 15.09.2024 Łęczyca

W niedzielę 15 września na zalewie miejskim w Łęczycy rozegrane zostały zawody spławikowe o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu PZW Sieradz. Zawody rozgrywane w formie rywalizacji drużynowej zaliczanej do Sportowego Współzawodnictwa Kół Okręgu PZW Sieradz zgromadziły nad wodą 9 trzyosobowych drużyn Kół Okręgu PZW Sieradz.

Pogoda w tym dniu nie rozpieszczała zawodników - padający deszcz oraz wiatr nie zapowiadały komfortowego wędkowania.

Po czterogodzinnych zmaganiach komisja sędziowska przystąpiła do ważenia złowionych ryb. Wyniki choć nie imponujące nie były najgorsze. Łowiono przede wszystkim drobne ryby jak płocie i leszcze.

Zwycięską drużyną po przeliczeniu wszystkich wyników została drużyna Koła PZW Łęczyca w składzie: Jurkiewicz Sławomir, Strzelczyk Paweł, Łukasiewicz Bartłomiej, będąc w tym dniu bezkonkurencyjna wygrywając każdy sektor co oczywiście dało wynik 3 pkt. sektorowych oraz wagę łączną złowionych ryb - 20 745g.

Miejsce drugie zdobyła drużyna Koła PZW Pstrąg Sieradz w składzie: Mateusz Wulkiewicz (sektor A, 4 pkt. sektorowe, waga 2 770g), Barański Dariusz (sektor B, 2 pkt. sektorowe, waga 3 915g) oraz Aleksander Kowalczyk (sektor C, 3 pkt. sektorowe, waga 5 580g) zdobywając łącznie 9 pkt. sektorowych i wagę łączną 12 265g.

Miejsce trzecie wywalczyła drużyna Koła PZW Leźnica w składzie:  Górecki Damian (sektor A, 2 pkt sektorowe, waga 3 840g), Czerwiński Bartłomiej (sektor C, 4 pkt. sektorowe, waga 2 145g) i Górnik Szymon (sektor C, 4 pkt. sektorowe, waga 4 375g) zdobywając łącznie 10 pkt. sektorowych i wagę łączną 10 360g.

Kolejne miejsca wywalczyły:

4. Koło PZW Kleń - 11 pkt. sektorowych, waga łączna 13 745g

5. Koło Sieradz Miasto - 17 pkt sektorowych, waga łączna 6 560g

6. Koło PZW Boleń Sieradz - 18 pkt. sektorowych, waga łączna 6 770g

7. Koło PZW WKW Łask Grabia - 20 pkt. sektorowych, waga łączna 6 875g

8 . Koło PZW Kolejarz Zduńska Wola - 23 pkt. sektorowe, waga łączna 6 235g

9. Koło PZW Lokator Zduńska Wola - 24 pkt. sektorowe, waga łączna 5 125g

Drużyny z pierwszych trzech miejsc otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla zawodników. Dyplomami uhonorowane zostały dyplomami drużyny z miejsc 4-6.

Wyniki sektorowe

Wyniki końcowe